PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Ministerstvo zemědělství dalo Místní akční skupině Bojkovska zelenou k realizaci projektů

Na sklonku měsíce května se v občanském sdružení Místní akční skupina Bojkovska sešly 3 žádosti na realizaci projektů. Tyto žádosti byly reakcí na "Výzvu k předkládání projektů", kterou vydala MAS Bojkovska na základě přiznání dotace na realizaci jejího záměru v Programu LEADER ČR Ministerstva zemědělství.

Po strastiplném administrativním maratonu spojeném se schválováním podaných projektů Výběrovou komisí MAS a ZAPÚ (Zemědělskou agenturou a Pozemkovým úřadem) v Uherském Hradišti, posvětilo tyto projekty v úterý 27.6.2006 i Ministerstvo zemědělství. Teď tedy nic nebrání tomu, aby byly projekty realizovány.

A o které projekty se vlastně jedná?
V rámci Opatření I. Podpora zpracování místní zemědělské produkce byl podán projekt s názvem "Piju mošty, což Ty?!", jehož předkladatelem je Tradice Bílých Karpat s.r.o. v Hostětíně. Projekt tak přispěje ke zlepšení technologie na výrobu moštů. Přiznaná dotace činí 1.600.000,- Kč.

V Opatření II. Podpora šetrného cestovního ruchu se svým projektem "Běžkařské tratě v Bílých Karpatech" usiloval o dotaci samostatně hospodařící rolník Erik Večeřa. Jak už název projektu napovídá, jeho cílem je díky pořízeným strojům vytvořit systém běžkařských tratí v Bílých Karpatech - přesněji v okolí Mikulčina vrchu. Dotace činí 700.000,- Kč.

Zbývá Opatření III. Nové znalosti a dovednosti, které naplnila organizace ZO ČSOP Veronica v Hostětíně s projektem "Vzdělání blíž k lidem". Záměrem je vybudovat malá školící střediska na Kopanicích, konkrétně na Lopeníku (Chata Jana) a Vyškovci (Chalupa paní Kubínové). Nemalou částkou projekt přispěje také k vybavení právě budovaného školícího střediska v Hostětíně. Dotace z tohoto projektu činí 400.000,- Kč.

Celkově tak poputuje do Mikroregionu Bojkovsko, na jehož území MAS Bojkovska operuje, částka 2.700.000,- Kč.

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: MAS Bojkovsko
Zveřejněno 30.06.2006 v 11:06 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule