PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti [ Музей ]

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti je příspěvkovou organizací Zlínského kraje. V návaznosti na jeho stávající zaměření a výsledky činnosti v oboru národopis je instituce pověřena vykonáváním funkce "Centra péče o tradiční lidovou kulturu Zlínského kraje".

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zaujímá v síti českých a moravských muzeí významné postavení. Nejen svým stářím či množstvím sbírkových předmětů, ale především zaměřením a pracovními výstupy upoutává zájem odborné i laické veřejnosti. Není typicky vlastivědným zařízením. Již od svého vzniku se profilovalo etnografií a archeologií, později výtvarným uměním a historií. Výzkumný a sběratelský záběr na celou národopisnou oblast Slovácka jej řadí mezi regionální instituce. Z původně malého kulturního zařízení, zrozeného z obětavého úsilí a nadšení vlastenecky zaměřených pracovníků, vznikla profesionální a vysoce odborná instituce, která slouží veřejnosti v několika budovách. Hlavní budova ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti je věnována expozici Slovácko a národopisným, archeologickým a historickým výstavám, v Galerii Slováckého muzea v Otakarově ulici v Uherském Hradišti je možnost seznámit se s výtvarným uměním jihovýchodní Moravy a s díly našich i zahraničních autorů, v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě se nachází expozice dokumentující významnou část dějin naší země. Ve dvou zemědělských usedlostech - památkách lidového stavitelství v obci Topolná lze zhlédnout expozici lidového bydlení a kovářství. Ve čtyřech archeologických lokalitách v Uherském Hradišti, Starém Městě, Modré u Velehradu a u Osvětiman, které jsou vyhlášeny Národními kulturními památkami, je možno prohlédnout si rekonstruované základy velkomoravských chrámových staveb.

Vstupné:
- základní 20,- Kč
- snížené (děti nad 6 let, důchodci, studenti, vojáci ZS) 10,- Kč
- speciální (rodinné vstupné 2 dospělí + děti) 40,- Kč
- volné (ICOM, AMG, EURO 26, Čtyřlístek, ZTP, ZTP/P, průvodci CK, novináři, pedagogický dozor, školní hromadné předplacené roční permanentky) zdarma
- příplatky, poplatky (odborný výklad) 40,- Kč

KONTAKTNÍ ADRESA:

Slovácké muzeum
Smetanovy sady 179
686 01 Uherské Hradiště
Czechia (CZ)
tel: (+420) 572 556 556
(+420) 572 551 370
fax: (+420) 572 554 077

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.SlovackeMuzeum.cz

Typ záznamu: Музей
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 56, 25.02.2005 v 08:25 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule