PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Naučná stezka "Po zelené Hostětínem"

Naučná stezka Po zelené Hostětínem

Obec Hostětín je známá svými modelovými ekologickými projekty, za jejichž realizaci obdržela cenu za Českou republiku v nejprestižnější mezinárodní soutěži Energy Globe.
Naučná stezka vás seznámí s ekologickými aktivitami a projekty v obci. Začíná základní informační a orientační tabulí na návsi. Další informační panely vás seznámí s energeticky pasivním domem Centra Veronica, s moštárnou s produkcí BIOmoštu a sirupů, s historickou sušírnou ovoce a s instalací slunečních kolektorů a fotovoltaické elektrárny. Stezka značená písmenem "S" dále vede kolem infopanelu o šetrném veřejném osvětlení až k obecní výtopně na biomasu (dřevní štěpku), odkud je možno pokračovat krajinou a prohlídkou dvou dřevěných soch směrem ke kořenové čistírně odpadních vod. U čistírny vás přivítají sochy Vodníka a Adama a Evy - další z řady dřevěných soch v krajině, které vznikly při sochařském sympoziu v roce 2002.
Zájemcům o bližší informace je k dispozici brožura Průvodce Hostětínem, kterou si můžete vypůjčit v Centru Veronica, na obecním úřadě či v obchodě. Brožura je doplněná mapou Hostětína i mapou Soch v krajině.
Naučnou stezku je možné absolvovat v průběhu celého roku, doporučujeme ji i při pořádání některé z akcí, např. v září při Jablečné slavnosti, kdy probíhá i ukázka moštování a sušení ovoce.
TRASA JE NENÁROČNÁ, DLOUHÁ ZHRUBA 1,5 KM A VHODNÁ PRO PĚŠÍ I CYKLISTY.

Bližší podrobnosti:
CENTRUM VERONICA HOSTĚTÍN
HOSTĚTÍN 86, 687 71 POŠTA BOJKOVICE
TEL. 572 630 670, HOSTETIN@VERONICA.CZ, WWW.HOSTETIN.VERONICA.CZ

LOKALIZACE


AKTUALIZACE: Pavel Kuča org. 56, 28.03.2009 v 15:16 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule