PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Výlet Nový Jičín - Klimkovice [ Turistický produkt ]

Výlet Nový Jičín - Klimkovice (35 km)

Z Nového Jičína se vydáme do cíle našeho výletu, do Klimkovic.

Klimkovice jsou nejseverněji položeným městem v okrese Nový Jičín. První zmínka o městě pochází z roku 1383.

Nejvýznamnější památkou ve městě je zámek vybudovaný v 16.století. na místě bývalé středověké tvrze. Stavitelem byl Ondřej Bzenec z Markvartovic. V současnosti v zámku sídlí pobočka muzea s několika expozicemi.

Dalšími památkami jsou gotický kostel svaté Kateřiny, postavený v roce 1400, hřbitovní kaple Nejsvětější Trojice z 1.pol.16.století a také Versaillská kaple v empírovém slohu z 19.století.

Za pozornost určitě stojí městský park Petra Bezruče, který vznikl na místě dřívější zámecké zahrady. Najdeme zde cenné cizokrajné dřeviny.

Přírodní zajímavostí jsou bludné balvany, které jsou zasazeny do skalky v městském parku a také u lípy Svobody v Josefovicích. Jsou to pozůstatky doby ledové, které k nám byly dopraveny až ze Skandinávie.

Klimkovice jsou známé jako lázeňské městečko. Lázeňský areál Sanatorií je zajímavým architektonickým komplexem, který je vyhledáván zejména kvůli léčebným koupelím ve zdejší jodobromové vodě, jež má všestranné léčivé účinky na lidský organismus, např. napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických, a příznivě také působí na cévní systém.

Jižně od města se nachází chráněná krajinná oblast Poodří s řekou Odrou a soustavou chovných rybníků.

Klimkovicemi prochází několik značených cyklotras, kterými se dostaneme do oblasti Oderských vrchů, do Poodří, popř. se můžeme vydat po okolí Ostravy. Jsou zde také značené turistické trasy.

UMÍSTĚNÍ


Typ záznamu: Turistický produkt
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 08.09.2006 v 08:37 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule