PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Hradčovjanka

Malebné údolí řeky Olšavy, dělící Vizovickou a Strážnickobrodskou vrchovinu, neobdařila příroda mimořádným bohatstvím kraje. Obyvatelé regionu se živili převážně zemědělskou prvovýrobou. Už to svědčí o tom, že zaměstnání bylo sezónní, vyznačující se těžkou dřinou od rána až do večera. Přesto se mládež scházela po práci ke společenským zábavám, kde převládal hlavně zpěv. Taková zábava brzy vyprodukovala, jako jistý druh nadstavby, doprovodnou muziku. Byli to hudebně talentovaní chlapci, vedeni učitelskými pomocníky při farní škole v Hradčovicích.

Koncem minulého století založil malý soubor pan KOLEK, varhaník zdejšího kostela a po něm přebírá kapelu jeho syn BOŘIVOJ KOLEK, výborný vojenský muzikant. Pak následovali CYRIL MALINA, RUDA KOLEK, FRANTIŠEK HRUBOŠ, MIREK KUPEC a v současné době vede kapelu JARDA BURÁŇ. Mladí členové souboru jsou převážně absolventy Lidové školy umění v Uh. Brodě a mnozí vykonávali základní vojenskou službu u vojenských muzik.

Kapela hraje pravidelně, má bohatý hudební repertoár, včetně aktuálních skladeb současných a známých skladatelů dechové hudby.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.hradcovice.cz

AKTUALIZACE: Pavel Kuča org. 56, 25.02.2007 v 13:45 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule