PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY Rokytnice Šanov Hostětín Žítková Lopeník Bojkovice Rudice


Město Bojkovice
 

Fotbalový klub TJ SOKOL Korytná [ Sportovní oddíl nebo klub ]

Fotbalový klub TJ SOKOL Korytná byl založen v roce 1931. Jeho předsedou byl pan Veselý Pavel č.p. 209. Tento fotbalový klub měl jedno mužstvo mužů složené z 15 hráčů, včetně hráčů hostujících. V roce 1931 přidělila obec fotbalovému klubu pozemek v katastru Hrabina. Hřiště mělo rozměry 100 x 60 m, ale s velkým spádovým sklonem. Mužstvo hrávalo v černých trenírkách a v košili s krátkým rukávem. Toto mužstvo se v roce 1935 rozpadlo. V létech 1936-1939 se hrál jen školský fotbal. V roce 1939 byla činnost Sokolské jednoty zastavena německými okupanty.

V roce 1942 směla být opět založena fotbalová jedenáctka a později mohl fotbalový klub mít i dvě družstva. V roce 1944 bylo hřiště na Trávníkách rozšířeno na rozměry 70 x 40. První fotbalové dresy pro mužstvo Korytné byly černobílé a hrávalo se v nich až do roku 1955.
Nové hřiště na Zelničkách se začalo budovat v roce 1949. Stavělo se brigádnicky a hodně práce se provádělo ručně. Hlavním iniciátorem a organizátorem výstavby fotbalového hřiště byl pan Jaromír Borýsek, č.p. 170. Hrubá stavba šaten byla dokončena v roce 1954. Prvním hospodářem hřiště i kabin, včetně praní dresů, byl Josef Malek, později Josef Kašpárek č.p.294. Kromě této práce zastával dle potřeby i jiné funkce ve výboru. Byl v tomo období nejaktivnějším členem fotbalového klubu.
V letech 1971 - 1974 byla provedena přístavba sociálního zařízení, klubovna se schodištěm a malou kabinou pro rozhlas. Práci organizoval pan Mléčka Karel.

Po výstavbě šaten se pracovalo na položení kanalizace podél hřiště a na jeho oplocení. V roce 1993 se brigádnicky zadrnovala horní část hřiště (Flasar Josef), v roce 1995 se provedla oprava fasády šaten a úklid hřiště (Mahdalík Zdeněk a Flasar Josef). V roce 2000 byla provedena rekonstrukce sprch v šatnách. Tyto práce zajišťoval p.Flasar Josef - hospodář oddílu.

Poděkování za práci v tomto období patří p.Břetislavovi Gálovi, Karlu Jančovi, Miroslavu Jančovi, Vladimíru Jančovi a ostatním, kteří pomáhali v rozvoji našeho fotbalu a samozřejmě hráčům a seniorům za vzornou reprezentaci fotbalového oddílu v Korytné.

Od roku 1978 měla TJ Sokol Korytná svůj vlasní autobus a sloužil jí až do konce roku 1986. V roce 1985 zakoupil MNV Korytná novější typ autobusu, který sloužil až do roku 1995. Od tohoto roku se hráči přepravují k utkání osobními automobily.

Oddíl kopané měl nejpočetnější sportovní a členskou základnu v 70. a 80. letech.
V mistrovských soutěžích měl družstvo žáků, družstvo dorostu a dvě družstva mužů. Měl také kvalitní mužstvo starých pánů (seniorů).

"A" muži hráli nejvyší soutěž - okresní přebor (1976-1980), ale většinu let hrávali III. třídu.
Družstvo dorostu hrálo nejvyšší třídu - okresní přebor v letech 1984 - 1986.
Družstvo žáků hrálo nejvyšší třídu - okresní přebor v letech 1981 - 1983.

Kromě mistrovských soutěží se oddíl kopané zůčastnil několika vydařených sportovních akcí v blízkém okolí nebo ve vzdálenějších místech.

Oddíl kopané má dlouhotrvající družební přátelství v Trenčianskych Teplicích (1978-2001). Přátelé ze Slovenska se zúčastnili oslav 80.výročí tělovýchovné jednoty Slovan. Zástupci našeho výboru se zúčastní oslav v Trenč.Teplicích.

V roce 1989 -1990 po odchodu p.Josefa Janči a některých trenérů se oddíl ocitá v krizi. Na podzim 1990 pod vedením p.Janči Karla se v Korytné opět začal hrát fotbal. Mužstvo začalo hrát základní třídu IV.tř. sk B. Na jaře 1995 došlo k rozpadu "A" mužstva a k odchodu trenéra p.Janči. Pak zbylí hráči "A" mužstva a několik hráčů "B" mužstva utvořilo nový oddíl. Trenérem se stal p.Mahdalík Zdeněk. Od tohoto období doplňuje Korytná svůj oddíl kopané o hráče z FC Strání.
Od roku 1996 je trenérem p.Josef Janča.

Členové výboru:
předseda Janča Karel
jednatel Mahdalík Zdeněk
pokladník Blaha Josef
hospodář Flasar Josef
předseda revizní komise Janča Josef
ostatní členové výboru Blaha Zdeněk
Dlapa Jaroslav
Janča František

V roce 2001 fotbalový oddíl mužů zaznamenal úspěch - postoupil z III.třídy do okresního přeboru.

Hlavním sponzorem oddílu kopané je Obecní úřad Korytná, dále pak Vodostav Ostrava, Restaurace Korytná, Kovoděl - Janča s.r.o. Uherský Brod, K.I.S., F.C.Plastic press, UNIGAZ Brno, DAHLIA M.G., ZAPA beton, TREHOBRA Korytná, Filipský Zdeněk a Vojtek Josef.

Další nové, aktuální informace a výsledky o fotbalovém klubu TJ SOKOL Korytná najdete na adrese:

www.tjsokol.info

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.tjsokol.info

AKTUALIZACE: Tomáš Kuča org. 56, 22.10.2004 v 16:18 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule